DOLMAR EV-3213

30 l
15 kg
Vymeniteľné valce

• , zakúpené v Motozahrada.eu

• Výborný výsledok vertikulácie!
    • Jednoduchá a veľmi rýchla montáž aj výmena valcov.
    • Kvalitný motor, neprehrieva sa ani pri dlhej záťaži.
    • Oba valce súčasťou dodávky (nože aj pružiny).
    • Výmena valcov je veľmi jednoduchá (2 skrutky)
    • Super detail: uchytenie kábla do slučky pri zásuvke stroja
    • Pekne vyzerá (foto na Heureka je nesprávne!!!)
    • Uchytenie zberného koša - neprakticky sa upevňuje, trvá to.
    • Samozrejme: malý zberný kôš (ani som ho preto nepoužil).

Spokojnosť nad mieru. Kupoval som kvôli dôvere v motor z Makita Group a nesklamal som sa. Vôbec nie je pravda, že rúčka je nestabilná! Je to jeden kompaktný celok. Dotiahnutie skrutiek na spoji rúčka-skelet odporúčam až po zmontovaní celej rukoväte a aku-skrutkovačom, nie ručne.

• , zakúpené v KOBATECH, s.r.o.

• vynikajúci výkon,
    • pri dlhšej práci (cca 4-5 hodín) žiadne náznaky prehrievania alebo vypínania
    • Nezberá zbytočne veľa zeminy do koša.
    • Trocha malý kôš, ktorý sa rýchlo naplní.

Za danú cenu vynikajúci výkon, aj pri dlhšej práci (cca 4-5 hodín) žiadne náznaky prehrievania alebo vypínania či problémy so spojkou ako pri obdobnom produkte od HECHT. Nezberá zbytočne veľa zeminy do koša. Jednoznačne dobrá kúpa.

• , zakúpené v AkcioveNaradie.sk

• Trava pred vertikutaciou bola pokosena na minimum. Potom som zacal so samotnou vertikutaciou - pouzil so zatial len valec s pruzinami - jednoducha vymena s nadstavenim na "0". Najprv som zacal s pouzitim zberacieho kosa, ale ten sa v priebehu prace po par metroch (5-7m)zaplnil a bola potrebna neustala vymena, vysypanie a opätovne zalozenie. To zbytocne zdrziavalo tak som ho nezalozil, s tym ze vyhrabanu travu ( a bolo jej dost) pozberam nasledne s kosackou. Vertikutatorom som pohyboval nielen dopredu ale aj dozadu, co sa ukazalo ako velmi ucinne. Vertikutator je lahky, lahko ovladatelny, nema tendenciu poklesu otacok pri zatazi. Velkost kosa by musela byt podstatne väcsia, aby nebolo sustavne vymienanie a vysypavanie unavne.
    • Valec s nozmi som zatial nevyskusal - nemozem posudit.
    • Z travnika bola nepotrebna mrtva trava podla mojho nazoru vyhrabana celkom dobre. V zemi sa vytvorili jemne drazky , ktore su idealne pre dalsi dosev.Travnik o rozlohe ca.400m2 som robil ca.4,5 hod vratane pozbierania travy.
    • Kryt je z plastu, zda sa ze nie je az tak dostatocne tuhy.
    • Uchytenie privodneho kabla k motoru na rukoväti prostrednictvom dodavanych spon je slabe - treba ho dodatocne upevnit kablovymi plastovymi stahovcimi paskami.
    • Navod na obsluhu je s malymi obrazkami nedostatocny a malo vypovedny vid napr. prichytenie privodneho kabla, resp. vymena valca. Zbytocna koncentracia v navode na obsluhu ohladom bezpecnosti prace.
    • Absencia udajov ohladom moznosti objednania vymenych valcov.

Myslim ze produkt kvalitativne odpoveda znacke Makita-Dolmar so svojim spracovanim. Produkt by som odporucal - cena je odpoveda kvalite. V testoch (D, A) bol hodnoteny pozitivne.

Typ pohonu
Objem koša
30 l
15 kg
Vymeniteľné valce

Krásny, prirodzene zdravý trávnik, pestovaná záhrada alebo perfektne zastrihnutý živý plot sú nielen výrazom individuálnych nárokov a predstáv, ale aj kus životného štandardu.

Príkon 1300 W

Pracovná hĺbka -10 ~ +10 mm

Hmotnosť 15 kg

Voliteľné príslušenstvo valec s oceľovými pružinami, 2 v 1 valci

• , zakúpené v Motozahrada.eu

• Výborný výsledok vertikulácie!
    • Jednoduchá a veľmi rýchla montáž aj výmena valcov.
    • Kvalitný motor, neprehrieva sa ani pri dlhej záťaži.
    • Oba valce súčasťou dodávky (nože aj pružiny).
    • Výmena valcov je veľmi jednoduchá (2 skrutky)
    • Super detail: uchytenie kábla do slučky pri zásuvke stroja
    • Pekne vyzerá (foto na Heureka je nesprávne!!!)
    • Uchytenie zberného koša - neprakticky sa upevňuje, trvá to.
    • Samozrejme: malý zberný kôš (ani som ho preto nepoužil).

• , zakúpené v KOBATECH, s.r.o.

• vynikajúci výkon,
    • pri dlhšej práci (cca 4-5 hodín) žiadne náznaky prehrievania alebo vypínania
    • Nezberá zbytočne veľa zeminy do koša.
    • Trocha malý kôš, ktorý sa rýchlo naplní.

• , zakúpené v AkcioveNaradie.sk

• Valec s nozmi som zatial nevyskusal - nemozem posudit.
    • Kryt je z plastu, zda sa ze nie je az tak dostatocne tuhy.
    • Absencia udajov ohladom moznosti objednania vymenych valcov.